Post by susikallio on Oct 20, 2017 9:57:22 GMT
3. Osakilpailu ratsastuskoulu Susikalliolla
29.10.2017
29.10.2017
Tervetuloa RK Susikallion järjestämiin 3. osakilpailuihin sunnuntaina 29. lokakuuta Susijoelle, Varsinais-Suomeen. Kilpailut alkavat kouluratsastuksella klo 12 Susikallion maneesilla, esteluokat starttaavat radanrakennustauon jälkeen noin kello 16. Verryttelyalue ja ratsastuskoulun päätalli ovat avoinna kilpailijoille koko päivän.
Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella ja luokista 20 % ratsukoista sijoittuu ranking-pisteitä keräten. Osallistujat kerätään suoraan osallistujalistalta, jälki-ilmoittautua voi tässä topicissa 28.10. saakka muodossa:
[a href=""]Tallin nimi[/a], sijainti
Luokka
Ratsastaja (etunimi & sukunimi) - [a href=""]Hevonen (virallinen nimi)[/a] taso
Kilpailijainfoa
* Hevoskuljetusautojen pysäköinti ratsastuskoulun pääkentällä. Kisa-alueella hevosten tulee olla suitsittuna.
* Kisakanslia päätallin toimistolla.
* Maneesikahvila Tassu palvelee nälkäistä kisakansaa koko päivän.
* Verryttelyalueena alakenttä, aivan maneesin kupeessa.
* Aidattu käsihevosalue maneesin edustalla.
* Ratsastuskoulun päätallista on varattu vuokrakarsinat vieraileville hevosille, toimitathan vuokran 15€/karsina kansliaan saapuessasi.
* Osa kauempaa tulevista kilpailijoista voi majoittua päätallin heiniksellä (tilaa n. 20 yöpyjälle, sänkypaikkoja 14), lopuille suositellaan Susijoen bed&breakfast-majoitusta.
* Vaikka maneesi onkin lämmitetty, suosittelemme varautumista tuuliseen säähän, aamulla mahdollisesti nollassa tai pientä pakkasta.
* Ks. tallialueen kartta ja tarkemmat esittelyt täältä.
Juniorit
1. Nelly Svensson - Roll It Up J HeB 2p
2. Ade - Oldstone Rockstar He:B 1p
3. Alejandro Martinez - Unchained X HeB 1p
4. Sandra Siipikoski - Aristoteles IV Helppo B 1p
5. Milja Kajankoski - Feuerhof Ramino HeB
6. Ina-Ella - Ad Emma's Melina He:C
7. Eveliina Raukko - Pompa Chee Chee Helppo C
8. Nadja Koljonen - Yläkokon Hukatar HeB
9. Rena - Kyyhkysatu He:B
10. Kassu - Kaunolan Darcy He:A
11. Aada Lanne - Rotterdam Helppo B
12. Venla Siren - Skårgards Napoleon Helppo C
13. Jonna - Patron HeB
14. Clara Hallapuro - Cosini Helppo B
15. Saskia Riikonen - Poniniemen Eigyr Helppo C
16. Ruska - Flying Fonzie He:B
17. Wenla Grenholm - Björks Brigitta Helppo B
Nuoret
1. Nanna - Tuulen Tirlittan He:A 2p
2. Luna Rinne - Acapella HeB 1p
3. Fiia Vierre - Étonnant Helppo A 1p
4. Alviina Herrala - Lazur SOV Helppo C 1p
5. Julia Luoti - Goljat HeB 1p
6. Miska - Milk's Favorite Cookie He:B
7. Jutta Wuopio - Elmer Helppo B
8. Pyry - ML Love Deluxe HeA
9. Lydia Tuuliluoto - Mighty Blue HeA
10. Iiris Saarela - Gredana Helppo A
11. Susanne Lahti - Polar Helppo B
12. Sandra Ahl - Lexi van de Wyonn Helppo B
13. Cella Talve - Whirlwinded Dot Helppo B
14. Inkeri Johansen - Pickpocket's Trinity Helppo B
15. Pipsa - Lemon Drop Helppo B
16. Heta Pohjola - Wünscht Alptraum Helppo B
17. Neela Salminen - Susikallion Desiré Helppo A
18. Topias - Nikita Nor he:A
19. Petra Gråsten - Münt Maru Helppo B
20. Sara Blomqvist - Ilo-Huiska Helppo B
21. Emily Daukes - Kurbus Helppo B
22. Pyry Kallio - Raymond Helppo C
23. Robert Harrington - C Brown Helppo B
Seniorit
1. Inna Paakkanen - Ryövärin Suomijätkä HeA 2p
2. Sarianna Pessi - Mythril Dagger Helppo C 1p
3. Jannica - Gingershot HeA
4. Talvikki Havia - Georgiy Ion Helppo A
5. Milja Hulkko - Susikallion Pauhaus Helppo A
6. Eevi-Sofia - Loki He:A
7. Emilia Haavisto - Kuutamo-Kiemura Helppo C
Esteratsastus
Juniorit
1. Rena - Kyyhkysatu 95cm 2p
2. Ina-Ella - Ad Emma's Melina 70cm 1p
3. Jonna - Patron 70cm 1p
4. Clara Hallapuro - Cosini 70cm
5. Aada Lanne - Rotterdam 80cm
6. Milja Kajankoski - Feuerhof Ramino 80cm
7. Eveliina Raukko - Pompa Chee Chee 70cm
8. Wenla Grenholm - Björks Brigitta 80cm
9. Ruska - Flying Fonzie 80cm
10. Nadja Koljonen - Yläkokon Hukatar 70cm
11. Venla Siren - Skårgards Napoleon 70cm
12. Alejandro Martinez - Unchained X 70cm
13. Nelly Svensson - Roll It Up J 80cm
14. Saskia Riikonen - Poniniemen Eigyr 70cm
15. Sandra Siipikoski - Aristoteles IV 70cm
16. Ade - Oldstone Rockstar 70cm
Nuoret
1. Inkeri Johansen - Pickpocket's Trinity 70cm 2p
2. Fiia Vierre - Étonnant 80cm 1p
3. Robert Harrington - C Brown 80cm 1p
4. Lydia Tuuliluoto - Mighty Blue 80cm 1p
5. Cella Talve - Whirlwinded Dot 95 cm
6. Pyry - ML Love Deluxe 95cm
7. Petra Gråsten - Münt Maru 80cm
8. Pyry Kallio - Raymond 70cm
9. Susanne Lahti - Polar 80cm
10. Topias - Nikita Nor 95cm
11. Sandra Ahl - Lexi van de Wyonn 80cm
12. Iiris Saarela - Gredana 95cm
13. Emily Daukes - Kurbus 95cm
14. Heta Pohjola - Wünscht Alptraum 80 cm
15. Neela Salminen - Susikallion Desiré 95cm
16. Julia Luoti - Goljat 70cm
17. Sara Blomqvist - Ilo-Huiska 70cm
18. Pipsa - Lemon Drop 95cm
19. Alviina Herrala - Lazur SOV 70cm
20. Salma Stjärndahl - Lyydia 80cm
21. Nanna - Tuulen Tirlittan 95cm
Seniorit
1. Milja Hulkko - Susikallion Pauhaus 95cm 2p
2. Sarianna Pessi - Mythril Dagger 70cm 1p
3. Inna Paakkanen - Ryövärin Suomijätkä 80cm
4. Emilia Haavisto - Kuutamo-Kiemura 70cm
5. Talvikki Havia - Georgiy Ion 95cm
6. Jannica - Gingershot 95cm
7. Eevi-Sofia - Loki 95cm