Post by annel on Sept 27, 2017 14:30:48 GMT
Tervetuloa vuoden 2017 Ratsastuskoulumestaruuksien ensimmäisiin osakilpailuihin. Kilpailut järjestetään Virtuaalitalli Seppeleessä lauantaina 14.10.2017
Osallistuminen tapahtuu tallinpitäjän toimesta, osallistujat kerätään suoraan osallistujalistasta. Jälki-ilmoittautumisen ohjeet alempana.
Tulosten määräytymistapa: Osakilpailuiden tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
Luokassa sijoittuu 20% ratsukoista, jotka saavat ranking-pisteitä. Lisäksi sijoille 1-6 yltäneille jaetaan ruusukkeet .
Kilpailuinfo ja käytännön järjestelyt
- Kouluratsastuskilpailut kilpaillaan kentällä, alkaen klo 9.
- Esteratsastukilpailut kilpaillaan maneesisssa, alkaen klo 15.
- Lämmittelyalueena molemmissa lajeissa toimii leiriökkien läheisyydessä oleva treeniaukio.
- Talli aukeaa lauantaiaamunan klo 6.
- Majoittuminen leirimökkeihin, aitan yläkertaan ja vintille ajalle pe-su on mahdollista.
- Seppeleen tallissa ei karsinatilaa tällä hetkellä ole, mutta lähialueen talleilta todenäköisesti löytyy tilaa, mikäli tarvetta. (Esim. Artsin ravitalli)
- Lauantaipäivänä aukeaa kahvio Seppeleen oleskelutilaan ja kentän laidalla paistuvat grilliherkut.
- Koko viikonlopulle on luvattu hyvin syksyistä säätä tihkusateineen
Kouluratsastus
Juniorit (alle 18v.)
1. Clara Hallapuro - Cosini Helppo B 2p + + ruusuke
2. Ade - Oldstone Rockstar He:B 1p + ruusuke
3. Eveliina Raukko - Pompa Chee Chee Helppo C 1p + ruusuke
4. Nelly Svensson - Roll It Up J HeB 1p + ruusuke
5. Sandra Siipikoski - Aristoteles IV Helppo B + ruusuke
6. Ruska - Flying Fonzie He:B + ruusuke
7. Venla Siren - Skårgards Napoleon Helppo C
8. Wenla Grenholm - Björks Brigitta Helppo B
9. Kassu - Kaunolan Darcy He:A
10. Aada Lanne - Rotterdam Helppo B
11. Jonna - Patron HeB
12. Milja Kajankoski - Feuerhof Ramino HeB
13. Rena - Kyyhkysatu He:B
14. Ina-Ella - Ad Emma's Melina He:C
15. Alejandro Martinez - Unchained X HeB
16. Saskia Riikonen - Poniniemen Eigyr Helppo C
17. Nadja Koljonen - Yläkokon Hukatar HeB
Nuoret (18-22v.)
1. Lydia Tuuliluoto - Mighty Blue HeA 2p + ruusuke
2. Topias - Nikita Nor he:A 1p + ruusuke
3. Neela Salminen - Susikallion Desiré Helppo A 1p + ruusuke
4. Inkeri Johansen - Pickpocket's Trinity Helppo B 1p + ruusuke
5. Emily Daukes - Kurbus Helppo B 1p + ruusuke
6. Robert Harrington - C Brown Helppo B + ruusuke
7. Pyry - ML Love Deluxe HeA
8. Sara Blomqvist - Ilo-Huiska Helppo B
9. Julia Luoti - Goljat HeB
10. Susanne Lahti - Polar Helppo B
11. Cella Talve - Whirlwinded Dot Helppo B
12. Petra Gråsten - Münt Maru Helppo B
13. Pipsa - Lemon Drop Helppo B
14. Pyry Kallio - Raymond Helppo C
15. Fiia Vierre - Étonnant Helppo A
16. Sandra Ahl - Lexi van de Wyonn Helppo B
17. Luna Rinne - Acapella HeB
18. Alviina Herrala - Lazur SOV Helppo C
19. Miska - Milk's Favorite Cookie He:B
20. Heta Pohjola - Wünscht Alptraum 80 cm & Helppo B
21. Jutta Wuopio - Elmer Helppo B
22. Nanna - Tuulen Tirlittan He:A
23. Iiris Saarela - Gredana Helppo A
Seniorit (yli 22v.)
1. Eevi-Sofia - Loki He:A 2p + ruusuke
2. Milja Hulkko - Susikallion Pauhaus Helppo A 1p + ruusuke
3. Talvikki Havia - Georgiy Ion Helppo A + ruusuke
4. Emilia Haavisto - Kuutamo-Kiemura Helppo C + ruusuke
5. Jannica - Gingershot HeA + ruusuke
6. Sarianna Pessi - Mythril Dagger Helppo C + ruusuke
7. Inna Paakkanen - Ryövärin Suomijätkä HeA
Esteratsastus
Juniorit (alle 18v.)
1. Alejandro Martinez - Unchained X 70cm 2p + ruusuke
2. Clara Hallapuro - Cosini 70cm 1p + ruusuke
3. Jonna - Patron 70cm 1p + ruusuke
4. Milja Kajankoski - Feuerhof Ramino 80cm + ruusuke
5. Rena - Kyyhkysatu 95cm + ruusuke
6. Sandra Siipikoski - Aristoteles IV 70cm + ruusuke
7. Wenla Grenholm - Björks Brigitta 80cm
8. Nelly Svensson - Roll It Up J 80cm
9. Eveliina Raukko - Pompa Chee Chee 70cm
10. Ina-Ella - Ad Emma's Melina 70cm
11. Saskia Riikonen - Poniniemen Eigyr 70cm
12. Venla Siren - Skårgards Napoleon 70cm
13. Ruska - Flying Fonzie 80cm
14. Aada Lanne - Rotterdam 80cm
15. Nadja Koljonen - Yläkokon Hukatar 70cm
16. Ade - Oldstone Rockstar 70cm
Nuoret (18-22v.)
1. Neela Salminen - Susikallion Desiré 95cm 2p + ruusuke
2. Sandra Ahl - Lexi van de Wyonn 80cm 1p + ruusuke
3. Heta Pohjola - Wünscht Alptraum 80 cm & Helppo B 1p + ruusuke
4. Inkeri Johansen - Pickpocket's Trinity 70cm 1p + ruusuke
5. Alviina Herrala - Lazur SOV 70cm + ruusuke
6. Fiia Vierre - Étonnant 80cm + ruusuke
7. Pyry Kallio - Raymond 70cm
8. Iiris Saarela - Gredana 95cm
9. Petra Gråsten - Münt Maru 80cm
10. Pipsa - Lemon Drop 95cm
11. Lydia Tuuliluoto - Mighty Blue 80cm
12. Sara Blomqvist - Ilo-Huiska 70cm
13. Nanna - Tuulen Tirlittan 95cm
14. Salma Stjärndahl - Lyydia 80cm
15. Julia Luoti - Goljat 70cm
16. Emily Daukes - Kurbus 95cm
17. Robert Harrington - C Brown 80cm
18. Susanne Lahti - Polar 80cm
19. Cella Talve - Whirlwinded Dot 95 cm
20. Topias - Nikita Nor 95cm
21. Pyry - ML Love Deluxe 95cm
Seniorit (yli 22v.)
1. Emilia Haavisto - Kuutamo-Kiemura 70cm 2p + ruusuke
2. Milja Hulkko - Susikallion Pauhaus 95cm 1p + ruusuke
3. Sarianna Pessi - Mythril Dagger 70cm + ruusuke
4. Inna Paakkanen - Ryövärin Suomijätkä 80cm + ruusuke
5. Eevi-Sofia - Loki 95cm + ruusuke
6. Talvikki Havia - Georgiy Ion 95cm + ruusuke
7. Jannica - Gingershot 95cm
Jälki-ilmoittautuminen
Jälki-ilmoittautuminen on avoinna 13.10.2017 asti, ilmoittautuminen tähän topikkiin.
[a href=""]Tallin nimi[/a], sijainti
Luokka
Ratsastaja (etunimi & sukunimi) - [a href=""]Hevonen (virallinen nimi)[/a] taso
Tervetuloa!